– Piece

od 14 października

Dzień (bardzo) dobry!

Przedstawiamy Państwu stronę na temat działań proekologicznych w Gminie Leśna. Dlaczego dbanie o przyrodę i środowisko jest ważne? Ponieważ ma to swój konkretny wymiar finansowy i wszystkim nam się opłaca.

Chcemy skupić się na pozytywach – inspirować i motywować do działania. Mówić w sposób prosty i konkretny. Związany z naszym bezpośrednim otoczeniem. Pokazywać prawdziwe historie inspirowane codziennością. Długofalowo chcemy też, żeby adaptacja do zmian klimatu była drogą do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz budowy naszej własnej, lokalnej odporności.

Rosnące ceny śmieci – gospodarka odpadami i utrzymanie czystości. Dlaczego jest drogo? Skąd podwyżki za śmieci? Kiedy będzie taniej? Jak prawidłowo segregować śmieci? Jak ograniczać ilość śmieci? Jak dawać drugie życie rzeczom i dbać o te, z których aktualnie korzystamy?

Na stronie zamieszczać będziemy nie tylko odpowiedzi na powyższe pytania. Planujemy także pokazać jak działa sortownia i system odbioru odpadów, wyjaśnić co to znaczy, że gmina nie zarabia na odpadach i dlaczego konieczne tak ważne jest ich właściwe segregowanie. Na dobry początek zapraszamy do skorzystania z uruchomionej ponownie wyszukiwarki odpadów, która pomoże Państwu poradzić sobie z nawet najbardziej nietypowymi śmieciami. Jest ona dostępna pod adresem eko.lesna.pl/odpady/.

Zapraszamy Was do wspólnego tworzenia bezpiecznej, ekologicznej i czystej Leśnej. Postrzegamy Leśną przez pryzmat ogromnego potencjału przyrodniczego, krajobrazowego i kulturowego oraz jej położenia. Chcemy działać w oparciu o ideę gospodarki kreatywnej uwzględniającej aspekt społeczny, ekonomiczny, kulturalny oraz związany ze zrównoważonym rozwojem.

Eksperymentujemy, poszukujemy i jesteśmy otwarci na współpracę. Chcemy budować wielowymiarową i interdyscyplinarną społeczność mieszkańców zainteresowanych opieką nad przyrodą i wspomaganiem jej regeneracji. Uczymy się również od Was i chcemy odpowiadać na Państwa realne potrzeby i oczekiwania.

Back to top